Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Перед подачей искового заявления в суд 1 февраля 2008 г. плательщик уплатил государственную пошлину в сумме 180,0 грн. По какой-то причине судья исковое заявление возвратил без рассмотрения. 1 июня 2009 г. плательщик подал в суд заявление о возврате государственной пошлины, но ему отказали в ее возврате. За какой период возвращается из бюджета уплаченная плательщиком государственная пошлина?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 23.09.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Перед подачею позовної заяви до суду 1 лютого 2008 р. платник сплатив державне мито в сумі 180,0 грн. З якоїсь причини суддя позовну заяву повернув без розгляду. 1 червня 2009 р. платник подав до суду заяву про повернення державного мита, але йому відмовили у його поверненні. За який період повертається з бюджету сплачене платником державне мито?

 

Випадки повернення сплаченого державного мита зазначені у ст. 8 Декрету «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями). Зокрема, сплачене державне мито підлягає поверненню частково або повністю у випадках: внесення держмита в більшому розмірі, ніж передбачено чинним законодавством; повернення заяви (скарги) або відмови в її прийнятті; припинення провадження у справі або залишення позову без розгляду, якщо справа не підлягає розглядові в суді чи в господарському суді, а також коли позов подано недієздатною особою; скасування в установленому порядку рішення суду, тощо.

Згідно з положеннями цієї статті сплачене державне мито повертається його платнику за умови, якщо ним подано заяву до відповідної установи, що справляє мито, протягом року з дня зарахування його до бюджету.

Отже, основною умовою повернення державного мита є подання його платником заяви до відповідного органу, що справляє державне мито, зокрема до суду, протягом року з дня зарахування його до бюджету. Оскільки цю умову не було виконано, то державне мито із бюджету не повертається.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос