Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как взимается государственная пошлина с операций, осуществляемых на товарных биржах?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 23.09.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Як справляється державне мито з операцій, що здійснюються на товарних біржах?

 

Статтею 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями) встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів і дій, з яких справляється державне мито, наведено у ст. 2, а розміри ставок державного мита – у ст. 3 Декрету № 7-93.

Відповідно до п. 10 ст. 2 Декрету № 7-93 державне мито справляється за операції з об'єктами нерухомого майна, що здійснюються на товарних біржах, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законами України.

Згідно з пп. «р» п. 6 ст. 3 Декрету № 7-93 за операції, які здійснюються на товарних біржах з продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законами України, державне мито справляється в розмірі 1 % від фактичної вартості укладеної угоди, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну укладену угоду.

Опрос