Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Частное предприятие занимается розничной торговлей продуктами питания. В штате имеются работники-продавцы, с которыми заключены трудовые договоры исходя из минимальной зарплаты. Инспекция по труду требует увеличить минимальную оплату до 120 % минимальной зарплаты. Правильно ли это?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 23.09.2009
Утратил силу

? Приватне підприємство займається роздрібною торгівлею продуктами харчування. У штаті є працівники-продавці, з якими укладені трудові договори виходячи з мінімальної зарплати. Інспекція праці вимагає збільшити мінімальну оплату до 120 % мінімальної зарплати. Чи правильно це?

А. Кушнір, м. Прилуки Чернігівської обл.

 

Відповідаючи на запит, начальник відділу Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики України Неля Синько насамперед нагадала, що питання оплати праці в Україні врегульовано КЗпП України, Законами України «Про оплату праці», «Про колективні договори і угоди» та іншими нормативно-правовими актами.

Так, відповідно до ст. 15 Закону «Про оплату праці» та ст. 97 КЗпП форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород й інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються підприємствами самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Отже, зазначає автор, договірне регулювання праці працівників провадиться на підставі системи угод, що укладаються на державному (генеральна угода), галузевому (галузева угода), регіональному (регіональна угода) та виробничому (колективний договір) рівнях відповідно до Закону «Про колективні договори та угоди». Умови таких угод є обов'язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали (ст. 5, 9 цього Закону). 

Генеральна угода на 2008–2009 рр. була укладена між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос