Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие бесплатно предоставляет помещение, связь и транспорт для работы и проведения собрания профсоюза. При этом общая сумма предоставленных услуг не превышает двух процентов налогооблагаемой прибыли предыдущего отчетного года. Каков порядок обложения налогом на прибыль указанных операций? Может ли быть применен пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закона Украины «О налогообложении прибыли предприятий»?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 23.09.2009
Утратил силу

? Підприємство безоплатно надає приміщення, зв'язок та транспорт для роботи та проведення зборів профспілки. При цьому загальна сума наданих послуг не перевищує двох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. Який порядок оподаткування податком на прибуток зазначених операцій? Чи може бути застосований пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»?

 

Посилаючись на положення ст. 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV, головний державний податковий інспектор відділу надання податкових роз'яснень управління масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у м. Києві Олена Пахомова зазначила, що роботодавець зобов'язаний сприяти створенню належних умов для діяльності профспілкових організацій, що діють на підприємстві, в установі чи організації. Надання для роботи виборного профспілкового органу та проведення зборів працівників приміщень з усім необхідним обладнанням, зв'язком, опаленням, освітленням, прибиранням, транспортом, охороною здійснюється роботодавцем у порядку, передбаченому колективним договором (угодою). 

Згідно з п. 5.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР валові витрати виробництва та обігу – сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності. При цьому під господарською діяльністю розуміється будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу (п. 1.32 Закону про прибуток).

До складу валових витрат відповідно до пп. 5.2.2 Закону про прибуток включаються суми коштів або вартість товарів (робіт, послуг), добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій, визначених у п. 7.11 цього Закону, у розмірі, що перевищує 2 %, але не більше 5 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за винятком внесків, передбачених пп. 5.6.2 Закону, та внесків, передбачених пп. 5.2.17 цього Закону. 

Таким чином, автор робить висновок, що витрати, пов'язані з безоплатним наданням товарів, робіт та послуг не можуть бути кваліфіковані як витрати, пов'язані з веденням господарської діяльності, та до складу валових витрат не включаються. При цьому, оскільки надання приміщень, зв'язку та транспорту для роботи та проведення зборів профспілки не є добровільним, а здійснюється відповідно до Закону про професійні спілки, то в даному випадку пп. 5.2.2 Закону про прибуток не застосовується.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос