Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Включаются ли в базу обложения НДС денежные средства, полученные в качестве возмещения убытков за повреждение или уничтожение имущества?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.09.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи включаються до бази оподаткування кошти, отримані як відшкодування збитків за пошкодження або знищення майна?

 

Об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів і послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України (пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями)).

Відповідно до ст. 224 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Господарський кодекс) до складу збитків, що підлягають відшкодуванню особою, яка допустила господарське правопорушення, включається вартість утраченого, пошкодженого або знищеного майна, визначена відповідно до вимог законодавства.

Згідно з п. 4.1 ст. 4 Закону № 168/97-ВР база оподаткування операцій з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), відповідно до законів України з питань оподаткування (за винятком ПДВ, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

Таким чином, кошти, отримані як відшкодування збитків за пошкодження або знищення майна, включаються до бази оподаткування ПДВ.

Опрос