Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Согласно договору покупатель осуществил предоплату за товар и получил налоговую накладную. Впоследствии договор был расторгнут. На дату расторжения договора регистрация поставщика как плательщика НДС аннулирована, товар не поставлен, а денежные средства не возвращены. Должен ли покупатель откорректировать налоговый кредит?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.09.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Згідно з договором покупець здійснив передоплату за товар та отримав податкову накладну. Згодом договір було розірвано. На дату розірвання договору реєстрацію постачальника як платника ПДВ анульовано, товар не поставлено, а кошти не повернено. Чи повинен покупець відкоригувати податковий кредит?

 

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 % від звичайної ціни на такі товари (послуги) та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями), протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку (пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР).

Визначальними чинниками при формуванні платником ПДВ податкового кредиту є:

придбання (виготовлення) ним товарів;

використання придбаних товарів (послуг) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Отже, на дату розірвання договору у покупця – платника ПДВ виникає необхідність самостійного перегляду раніше сформованого податкового кредиту, оскільки фактично товар не буде придбано та використано в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Зменшення податкового кредиту буде враховуватися при формуванні податкового кредиту податкового періоду, протягом якого було розірвано договір купівлі-продажу (рядок 10.1 декларації з ПДВ).

Опрос