Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учитываются ли в строке 2 приложения 3 к налоговой декларации по НДС «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» суммы НДС, указанные в грузовой таможенной декларации (ГТД), если уплата налога и оформление ГТД состоялись в разных налоговых периодах?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.09.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи враховуються у рядку 2 додатка 3 декларації з ПДВ «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» суми ПДВ, зазначені у вантажній митній декларації (ВМД), якщо сплата податку і оформлення ВМД відбулися в різних податкових періодах?

 

Згідно з пп. 7.5.2 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 168/97-ВР) для операцій з імпорту товарів (супутніх послуг) датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 цього Закону. При цьому відповідно до пп. 7.2.7 п. 7.2 ст. 7 цієї статті у разі імпорту товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на отримання податкового кредиту, вважається ВМД, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату ПДВ або погашений податковий вексель.

Як визначено пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з цим підпунктом, така сума спочатку враховується на зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а за його відсутності – зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97-ВР бюджетному відшкодуванню підлягає частина від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). В основу розрахунку суми бюджетного відшкодування покладено єдиний принцип: проведення грошових розрахунків з постачальниками за придбані товари, а якщо постачальник є нерезидентом, то з бюджетом (в частині ПДВ).

Сума податку, фактично сплачена у попередніх податкових періодах, яку було включено до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та яка не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування протягом попередніх податкових періодів або не погашала податкові зобов'язання наступних звітних періодів і залишилася при цьому в сумі від'ємного значення звітного періоду, може відображатися в колонці 4 додатка 2 до декларації з ПДВ «Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду». Підсумкове значення колонки 4 переноситься до рядка 2 додатка 3 до декларації з ПДВ «Розрахунок суми бюджетного відшкодування».

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос