Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Частный предприниматель осуществляет деятельность в сфере торговли (имеет торговую точку) и уплачивает единый налог. Применяются ли штрафные санкции к частному предпринимателю за невыставленные ценники?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 31.07.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Приватний підприємець здійснює діяльність у сфері торгівлі (має торгову точку) та сплачує єдиний податок. Чи застосовуються штрафні санкції до приватного підприємця за невиставлені цінники?

 

Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. № 833 (зі змінами та доповненнями), визначено загальні умови провадження торговельної діяльності, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування громадян, які придбавають товари для власних побутових потреб у підприємств, установ, організацій незалежно від організаційно-правової форми і форм власності, фізичних осіб – підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України.

Частиною II Методологічних положень щодо організації статистичного спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) і розрахунку індексу споживчих цін, затверджених наказом Держкомстату України від 14.11.2006 р. № 519, визначено, що ціна – це грошове відображення вартості товару (послуги) за його кількісну одиницю. Займаючись торговельною діяльністю, суб'єкт господарювання зобов'язаний надавати споживачеві у доступній формі необхідну, достовірну та своєчасну інформацію про товари. 

Ціни на товари і продукцію зазначаються на ярликах (цінниках) або на покажчиках цін.

Крім того, вимогами п. 8 ст. 3 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Тому для суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зобов'язання щодо реалізації товарів (надання послуг) за умови наявності цінника встановлено саме з метою врегулювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос