Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каким документом удостоверяется право собственности на земельные участки частной собственности?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 31.07.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Яким документом посвідчується право власності на земельні ділянки приватної власності?

 

Це питання регулюється Земельним кодексом України від 25.10.2001 р. № 2768-III (зі змінами та доповненнями, за текстом – Земельний кодекс), окремою статтею якого визначено документи, що посвідчують право на земельну ділянку.

Так, право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою, а право оренди земельної ділянки – договором оренди землі. Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.

До набрання чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок» від 03.03.2009 р. № 1066-VI кожен покупець земельної ділянки мав оформити на своє ім'я державний акт на право власності. З прийняттям цього Закону право власності на приватні земельні ділянки посвідчує не лише державний акт. Право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж та цільового призначення, посвідчується цивільно-правовою угодою щодо відчуження землі у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою, а також свідоцтвом про право на спадщину.

Отже, документом, що посвідчує право власності на земельні ділянки приватної власності, може бути як державний акт, так і цивільно-правова угода щодо відчуження землі й свідоцтво про право на спадщину.

Опрос