Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Гарантии трудоустройства и льготы в трудовых правоотношениях молодых специалистов

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 31.07.2009
Утратил силу

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
Е-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.kadrovik.ua

Гарантії працевлаштування та пільги в трудових правовідносинах молодих спеціалістів

 

Загальні положення

Визначення поняття «молодий спеціаліст» викладено у частині дванадцятій ст. 7 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» від 05.02.93 р. № 2998-XII, у частині другій ст. 197 КЗпП, у пунктах 4 та 6 Положення про сприяння у працевлаштуванні випускників державних вищих навчальних і професійних навчально-виховних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 23.03.94 р. № 79 (далі – Положення про сприяння у працевлаштуванні), а також у п. 2 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.96 р. № 992 (далі – Порядок працевлаштування випускників).

Молодим спеціалістом є випускник державного вищого навчального закладу (далі – ВНЗ) або державного професійного навчально-виховного закладу України, працевлаштований підприємством, установою, організацією (далі – підприємство) на підставі направлення зазначених навчальних закладів, якщо потреба у випускнику раніше була заявлена підприємством.

Випускниками вважаються студенти ВНЗ, учні професійних навчально-виховних закладів, які закінчили повний курс відповідного навчання.

Звернути увагу 

Положення про сприяння у працевлаштуванні затверджено 23 березня 1994 року, тобто до затвердження Кабінетом Міністрів України нормативних актів про працевлаштування випускників ВНЗ, які навчалися відповідно до державного замовлення. Тому щодо спеціалістів, підготовлених відповідно до державного замовлення, то Положення про сприяння у працевлаштуванні діє лише в частині, що не суперечить Порядку працевлаштування випускників (наказ Міністерства освіти України від 09.12.96 р. № 379). Цим наказом визначено, що Положення про сприяння у працевлаштуванні втратило чинність у частині, що стосується випускників ВНЗ I–IV рівнів акредитації, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням. 

Опрос