Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Типичные ошибки кадрового учета и делопроизводства

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 31.07.2009
Утратил силу

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
Е-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.kadrovik.ua

Типові помилки кадрового обліку та діловодства

Продовження. Початок у № 2, 11, 2008; № 3, 2009

 

Проставляння в табелі обліку використання робочого часу працівниками служби охорони та іншими категоріями працівників, що виконують роботу за графіком змінності, однакової кількості робочих годин попри фактично відпрацьований час 

Табель обліку використання робочого часу (далі – табель) – це підстава для нарахування працівникам заробітної плати за відпрацьований місяць. На деяких підприємствах, в установах, організаціях (далі – підприємство), нараховуючи та виплачуючи заробітну плату, не оформляють табель, чим порушують вимоги трудового законодавства України.

До 1 січня 2009 року в Україні діяв наказ Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку» від 09.10.95 р. № 253 (далі – Наказ № 253), що передбачав три форми табеля для працівників підприємств усіх форм власності.

З урахуванням специфіки діяльності та режиму роботи, а також доцільності підприємство самостійно ухвалювало рішення про застосування тієї чи іншої форми табеля. В обраній формі табеля відображалися відпрацьовані працівниками протягом місяця дні та години, понаднормові та нічні години, якщо такі були, дні відпусток (усіх видів), відряджень тощо.

Наказом Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489 (далі – Наказ № 489) скасовано дію Наказу № 253.

Нормативна вимога 

Працівники кадрових служб підприємств усіх форм власності з 1 січня 2009 року повинні у роботі керуватися нормами Наказу № 489

Наказом № 489 затверджено типові форми бланків, які застосовуються на підприємствах не лише у кадровій роботі, а й для нарахування та виплати заробітної плати працівникам. Цей наказ передбачає єдину форму № П-5 для обліку використання робочого часу.

Нормативна вимога 

Форма № П-5 застосовується для обліку використання робочого часу всіх категорій працівників, для контролю додержання працівниками встановленого режиму робочого часу, отримання даних про відпрацьований час, розрахунку заробітної плати, а також складання статистичної звітності з праці. 

Опрос