Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право предприятие-резидент в случае приобретения акций акционерного общества или корпоративных прав (доли в уставном капитале ООО) рассчитываться наличностью? Как документально оформляются такие наличные расчеты и нужно ли в данном случае применять РРО?

АФ "Аудіт-Гарант"
Вопросы-ответы от 31.07.2009
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Приватне підприємство «Аудіт-Гарант»
E-mail: office@agarant.ks.ua
Тел.: (0552) 51-44-57, 32-05-51

? Чи має право підприємство-резидент у разі придбання акцій акціонерного товариства або корпоративних прав (частки в статутному капіталі ТОВ) розраховуватись готівкою? Як документально оформлюються такі готівкові розрахунки та чи потрібно в даному випадку застосовувати РРО?

 

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII юридичні особи можуть бути учасниками товариства, крім випадків передбачених законодавством України. 

Законом України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 р. № 514-VI (далі – Закон про акціонерні товариства), ЦКУ та ГКУ не передбачено випадків, коли юридичні особи не можуть бути учасниками акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю. Таким чином, юридичні особи мають право на придбання акцій та частки товариства з обмеженою відповідальністю, які розміщуються або реалізуються самими товариствами. 

Розглянемо питання щодо можливості розрахунку за придбані акції або частку в статутному капіталі ТОВ шляхом внесення готівки у касу товариства.

Відповідно до ст. 23 Закону про акціонерні товариства розраховуватись за розміщені акціонерним товариством цінні папери можна і коштами. Крім того, ст. 115 та ст. 144 ЦКУ передбачено, що вкладом до статутного капіталу ТОВ можуть бути гроші. Форма оплати коштами – готівковий чи безготівковий розрахунок – законодавством не визначена. Таким чином, юридична особа має право у разі придбання акцій або частки у статутному фонді ТОВ розрахуватись готівкою.

Порядок проведення та документального оформлення готівкових розрахунків визначений Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637. Документом, який підтверджує витрати на придбання акцій або частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, згідно з п. 3.3 цього Положення є прибутковий касовий ордер.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос