Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Должен ли удерживаться налог из сумм пособия при выходе работников на пенсию и выходного пособия, выплачиваемого им на основании ст. 44 Кодекса законов о труде при увольнении?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 15.07.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має утримуватися податок із сум допомоги при виході працівників на пенсію та вихідної допомоги, що виплачується їм на підставі ст. 44 Кодексу законів про працю при звільненні?

 

Суми одноразової грошової виплати громадянам похилого віку у зв'язку з виходом на пенсію, що здійснюються за рішенням трудового колективу за рахунок коштів підприємства відповідно до ст. 15 Закону «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.93 р. № 3721-XII (зі змінами та доповненнями), як такі, що не зазначені у п. 4.3 Закону «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 889-IV), є об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Не звільняється від оподаткування і вихідна допомога, що виплачується у встановленому законом розмірі працівникові згідно зі ст. 44 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (зі змінами та доповненнями), при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у п. 6 ст. 36 та пунктах 1, 2 і 6 ст. 40 цього Кодексу, оскільки згідно з пп. 4.3.1 Закону № 889-IV не є об'єктом оподаткування лише суми компенсацій, які отримуються платником податку, відповідно, з бюджетів, Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового соціального страхування згідно із законом.

Суми згаданих одноразової грошової виплати та вихідної допомоги підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті за ставкою 15 % (п. 7.1 Закону № 889-IV).

 

Рубрику підготувала

 

Олена Хобич 

Оглядач «Вісника»

За сприяння

 

Тетяни Добродій 

Начальника відділу розгляду звернень платників
Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України

 

«Вісник податкової служби України», червень 2009 р., № 23 (547), с. 28 (www.visnuk.com.ua)

Дата підготовки 19.06.2009
Журнал «Вісник податкової служби України»

____________ 

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

Опрос