Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятия связи уплачивают за своих работников и бывших работников, проработавших в отрасли связи, суммы абонентной платы за пользование квартирным телефоном и почасовой оплаты местных телефонных разговоров. Предусматривает ли Закон о налоге с доходов физических лиц налогообложение таких оплат как дополнительного блага?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 15.07.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємства зв'язку сплачують за своїх працівників та колишніх працівників, які пропрацювали в галузі зв'язку, суми абонентної плати за користування квартирним телефоном та почасової оплати місцевих телефонних розмов. Чи передбачає Закон Про податок з доходів фізичних осіб оподатковування таких оплат як додаткового блага?

 

Законом «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями) суми абонентної плати за користування квартирним телефоном та почасової оплати місцевих телефонних розмов, сплачені підприємством зв'язку за працівників та колишніх працівників зв'язку, не визначено як такі, що звільняються від обкладання податком з доходів фізичних осіб (п. 4.3 ст. 4 цього Закону).

Водночас згідно з цим Законом (пп. «г» пп. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, який підлягає обкладанню податком з доходів фізичних осіб, включається, зокрема, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, а саме у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), крім випадків, передбачених п. 4.3 ст. 4 Закону № 889-IV.

Суми абонентної плати за користування квартирним телефоном та почасової оплати місцевих телефонних розмов, сплачені за працівників (колишніх працівників) за рахунок коштів підприємства зв'язку, мають оподатковуватися за ставкою 15 % (п. 7.1 ст. 7 Закону № 889-IV).

Опрос