Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Составляем квартальный финансовый отчет

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 29.04.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Складаємо квартальний фінансовий звіт

 

Усі підприємства та організації повинні на основі даних бухгалтерського обліку подавати квартальну фінансову (бухгалтерську) звітність, яка складається лише з Балансу і Звіту про фінансові результати (форми № 1 і № 2).

Суб'єкти малого підприємництва мають подавати квартальний фінансовий (бухгалтерський) звіт, що складається з Балансу і Звіту про фінансові результати (форми № 1-м і № 2-м).

Показники квартальної бухгалтерської звітності складаються наростаючим підсумком з початку звітного року за січень – березень (I квартал), січень – червень (II), січень – вересень (III).

Порядок подання фінансової звітності затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» від 28.02.2000 р. № 419 (зі змінами та доповненнями).

Квартальна фінансова звітність подається підприємствами не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом. Конкретні терміни подання фінансової звітності підприємству встановлює власник або орган, до сфери управління якого належить підприємство.

Фінансова звітність має подаватися власникам або органам, у сфері управління яких перебуває підприємство, трудовим колективам (на їх вимогу) та органам державної статистики.

Подання фінансової звітності супроводжується листом за підписом керівника підприємства або його заступника, в якому зазначають перелік форм фінансової звітності та інших матеріалів (пояснень, розшифровок тощо) і обсяг (кількість сторінок).

У рядках фінансової звітності, які не мають показників, ставиться прочерк. Проте підприємства можуть самостійно виготовляти бланк звітності, зберігаючи нумерацію рядків типових форм звітності і не заносячи до них ті статті, показники за якими у підприємства відсутні (наприклад, для торговельних підприємств цілком нехарактерними (безпоказниковими) є статті у рядках 110, 120, 130 Балансу, а для підприємств, які створені не у формі акціонерного товариства, – розділ III Звіту про фінансові результати).

Конкретні уніфіковані формати фінансової звітності разом із вказівками щодо їх заповнення затверджено наказами Мінфіну України.

Наказом Мінфіну України «Питання складання фінансової звітності» від 24.02.2000 р. № 37 (зареєстровано в Мін'юсті України 15.03.2000 р. за № 162/4383) установлено перелік видів діяльності, щодо яких органи, у віданні яких перебувають підприємства – юридичні особи, складають зведену фінансову звітність.

Кожну форму фінансової звітності підписують керівник підприємства і головний бухгалтер. Звіт суб'єкта малого підприємництва, який складається з Балансу і Звіту про фінансові результати, передбачає один підпис керівника підприємства і головного бухгалтера після показників про фінансові результати.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос