Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Передача кадровой документации в архив

Журнал "Кадровик України"
Статьи от 22.04.2009
Утратил силу

 
Матеріал надано редакцією журналу «Кадровик України»
Передплатний індекс – 95405 (укр. рос.)
E-mail: kadrovyk@profpressa.com
Тел.: (044) 568-50-60
http://www.profpressa.com/KU.html

Передання кадрової документації в архів

 

Відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» від 24 грудня 1993 р. № 3814–XII підприємства, установи та організації (далі – підприємства), засновані на приватній формі власності, мають право створювати архівні підрозділи для постійного або тимчасового зберігання документів. Вони зобов'язані забезпечити збереженість документів, що нагромадилися за час їх діяльності, до проведення експертизи їх цінності та протягом року з дня реєстрації цих юридичних осіб в установленому законодавством порядку погодити свою номенклатуру справ з однією з державних архівних установ або архівним відділом міської ради.

У разі ліквідації зазначених юридичних осіб ліквідаційні комісії зобов'язані забезпечити збереженість їх архівних документів і за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого зберігання архівних документів цих юридичних осіб.

Документи відділу кадрів з часу їх створення (надходження) і до передачі в архівний підрозділ зберігаються в кадровій службі. Після виконання документів вони групуються у справи. Закінчені діловодством справи постійного і тривалого (понад 10 років) зберігання передаються до архіву підприємства для подальшого зберігання та використання. Справи тимчасового зберігання (до 10 років) зберігаються у відділі кадрів і можуть передаватися до архіву за рішенням керівника.

Уся кадрова документація має конфіденційний характер, тому під час передання її в архів цей факт має бути врахований. Оптимальним варіантом буде зберігання кадрової документації окремо від інших документів, доступ до неї має бути обмеженим. Порядок доступу визначається керівником відділу кадрів спільно з керівником архівного підрозділу.

На початку кожного року відповідальний працівник відділу кадрів переглядає і відбирає документи, розподіляє їх на ті, що підлягають подальшому зберіганню, і ті, що підлягають знищенню. Документи, які були виділені для подальшого зберігання, відповідним чином оформлюють, далі проводять експертизу цінності цих документів і передають їх в архів.

Передання кадрової документації в архів можна поділити на такі етапи:

1) формування документів у справи після завершення в поточному діловодстві;

Опрос