Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как понимать п. 2 Заключительных положений Закона Украины «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно минимизации влияния финансового кризиса на развитие отечественной промышленности» от 18.12.2008 г. № 694-VI?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 08.04.2009

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Як розуміти п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості» від 18.12.2008 р. № 694-VI?

 

У пункті 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості» від 18.12.2008 р. № 694-VI (далі – Закон № 694-VI) зазначено:

 З тексту зазначеного пункту випливає, що закуповувати товари, роботи і послуги за державні кошти можна лише у вітчизняного виробника за умови, що вони виробляються в Україні. Проте, як відомо, механізм закупівлі є досить тривалим та складним.

Так, відповідно до абз. 3 ст. 6 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2008 р. № 921 (далі – Положення № 921), закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюється виключно у безпосередніх виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг або їх офіційних представників (дилерів, агентів, дистриб'юторів тощо). Крім того, закупівля має проводитись шляхом оголошення торгів (тендеру) за встановленим механізмом.

Проте часто трапляється так, що є лише один потенційний покупець та один вітчизняний виробник. Зрозуміло, що в такому випадку встановлена Положенням № 921 процедура закупівлі втрачає сенс. Адже для повноцінного проведення торгів має бути хоча б якась конкуренція.

Відповідно до ст. 1000 ЦКУ за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя. Отже, за договором доручення повірений наділяється правом вчиняти саме юридичні дії в інтересах довірителя за його рахунок. Це означає, що при здійсненні доручення повірений повинен діяти чітко в межах закону та договору.

ЦКУ також передбачено, що довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на ім'я повіреного. Довіреність – це письмове уповноваження, яке видається однією особою іншій особі для представництва інтересів перед третіми особами. Правочин, вчинений представником, створює, змінює або припиняє цивільні права та обов'язки довірителя. Будь-які дії в межах та на підставі виданої довіреності вчиняються довірителем через повіреного. При укладанні договорів повіреним у тексті договору обов'язково зазначається, що повірений діє від імені довірителя на підставі довіреності.

Підприємство, яке здійснює закупівлю товарів за державні кошти, укладаючи договір купівлі-продажу з повіреним (який діє від імені продавця), укладає його з вітчизняним виробником (довірителем). Таким чином, здійснення закупівлі товару у вітчизняного виробника через третю особу, яка діє на підставі договору доручення та довіреності, є цілком законною процедурою.

Із Закону № 694-VI випливає також питання, чи потрібно дотримуватись передбаченої процедури закупівлі товарів імпортного виробництва, якщо їх очікувана вартість на рік менше 100 тис. грн. і щодо них не проводиться процедура закупівлі. Адже в п. 5 Положення № 921 зазначено:

Відповідно до п. 8 Положення № 921 вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурі закупівлі на рівних умовах. Крім того, процедура закупівлі не може проводитись до публікації оголошення про неї.

У роз'ясненні Мінекономіки від 06.02.2009 р. № 3303-27/48 зазначено:

Тобто в роз'ясненні уточнюється, що дана норма застосовується лише до процедури закупівлі.

Відповідно до пп. 23 п. 2 Положення № 921 торги (тендер) – здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів (тендеру) згідно з процедурами (крім процедури закупівлі в одного учасника), встановленими цим Положенням Отже, учасник процедури закупівель – це учасник тендеру. І ця норма не застосовується до закупівлі товарів, вартість яких нижча за встановлену п. 5 Положення № 921.

У таких випадках товари, роботи і послуги (як імпортного, так і вітчизняного виробництва) придбаваються на загальних умовах, тобто шляхом проведення торгів.

Таким чином, можна зробити висновок, що п. 2 Прикінцевих положень Закону № 694-VI:

• містить обмеження щодо кола продавців. Продавцями можуть бути лише вітчизняні виробники, а невітчизняні допускаються у випадку, коли необхідний товар, робота чи послуга не виробляються (не надаються) в Україні;

• стосується лише тих випадків, коли закуповуються товари, роботи, послуги на умовах, що відповідно до чинного законодавства України вимагають проведення торгів (тендеру);

• не стосується вітчизняних чи іноземних товарів, робіт і послуг, очікувана вартість яких на рік складає менше 100 тис. грн.

 

Карина Пономаренко 

АФ «Є.С.Аудит»

 

Дата підготовки 31.03.2009
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА» 
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН» 

____________

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

Опрос