Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Согласно Закону «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам регулирования предпринимательской деятельности» от 18.09.2008 г. № 523-VI увеличен объем годового валового дохода для субъектов малого предпринимательства до 70 млн. грн. Влияет ли это на порядок уплаты единого налога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 22.04.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання підприємницької діяльності» від 18.09.2008 р. № 523-VI (зі змінами та доповненнями) збільшено обсяг річного валового доходу для суб'єктів малого підприємництва до 70 млн. грн. Чи впливає це на порядок сплати єдиного податку?

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання підприємницької діяльності» від 18.09.2008 р. № 523-VI (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 523-VI) внесено зміни до ст. 63 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV (зі змінами та доповненнями) та до ст. 1 Закону «Про державну підтримку малого підприємництва» від 19.10.2000 р. № 2063-III (зі змінами та доповненнями) у частині визначення суб'єктів малого підприємництва.

Згідно з цими змінами суб'єктами малого підприємництва – юридичними особами є суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та обсяг річного валового доходу не перевищує 70 млн. грн.

Одним з основних напрямів державної підтримки малого підприємництва передбачено запровадження спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності.

Відповідно до ст. 1 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (за текстом – Указ № 727/98) спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, для суб'єктів малого підприємництва – юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. грн.

Тобто спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку мають право застосовувати лише ті суб'єкти малого підприємництва, які відповідають вимогам Указу № 727/98.

Таким чином, прийняття Закону № 523-VI не привело до зміни критеріїв щодо визначення права на застосування спрощеної системи оподаткування, установлених цим Указом. При цьому збільшення граничної межі обсягів річного валового доходу (з 500 тис. євро до 70 млн. грн.) для суб'єктів малого підприємництва може вплинути на розширення засновницького кола юридичних осіб – суб'єктів малого підприємництва, які виявляють бажання перейти на спрощену систему оподаткування.

Опрос