Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какие действия должен выполнить плательщик НДС при переводе основных производственных фондов в непроизводственные: отсторнировать налоговый кредит или доначислить налоговые обязательства?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 08.04.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Які дії має виконати платник ПДВ у разі переведення основних виробничих фондів до складу невиробничих: відсторнувати податковий кредит чи донарахувати податкові зобов'язання?

 

Пунктом 4.9 ст. 4 Закону «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 168/97-ВР) установлено, що у разі якщо основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій платником податку, а також у разі переведення основних фондів до складу невиробничих така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як продаж таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такого продажу, а для основних фондів групи 1 – за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості. 

Аналогічні вимоги визначено і абз. 5 пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР, яким установлено: якщо надалі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).

Отже, якщо платником податку при придбанні основних фондів отримано податковий кредит, то при переведенні основних фондів до складу невиробничих нараховуються податкові зобов'язання. Коригування податкового кредиту при цьому не здійснюється.

Якщо ж основні виробничі фонди обліковувалися платником без формування при їх придбанні податкового кредиту (наприклад, у платника, який здійснює операції, звільнені від оподаткування), то у разі переведення їх до складу невиробничих умовний продаж не визнається і податкові зобов'язання не нараховуються.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос