Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право субъект хозяйствования по результатам осуществленных в период с 30.11.2006 г. по 10.11.2008 г. финансово-хозяйственных операций по приобретению у субъектов предпринимательской деятельности (плательщиков НДС) отходов в слитках (шихтовые слитки) для переплавки из легированной стали (код УКТ ВЭД 7204 50 10 00) на увеличение сумм налогового кредита по НДС в соответствующие отчетные периоды?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 08.04.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має право суб'єкт господарювання за результатами здійснених у період з 30.11.2006 р. по 10.11.2008 р. фінансово-господарських операцій з придбання у суб'єктів підприємницької діяльності (платників ПДВ) відходів у зливках (шихтові зливки) для переплавки з легованої сталі (код УКТ ЗЕД 7204 50 10 00) на збільшення сум податкового кредиту з ПДВ у відповідні звітні періоди?

 

Згідно з п. 11.44 ст. 11 Закону «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 168/97-ВР) (у редакції, яка діяла на той час) операції з поставки відходів і брухту чорних металів, у тому числі операції з імпорту таких товарів, звільнялися від обкладання ПДВ. Перелік таких товарів із зазначенням кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку відходів і брухту чорних металів, операції з поставки яких, у тому числі операції з імпорту, звільняються від обкладення податком на додану вартість» від 31.01.2007 р. № 104 (за текстом – Постанова № 104), відповідно до п. 2 якої вона набирає чинності з дня опублікування.

Постанову № 104 опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 06.02.2007 р., а тому порядок звільнення від обкладання ПДВ операцій з поставки відходів і брухту чорних металів, у тому числі операцій з імпорту таких товарів, передбачений п. 11.44 ст. 11 Закону № 168/97-ВР, починає застосовуватися з 06.02.2007 р.

Отже, з 06.02.2007 р. відповідно до пп. 7.4.2 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР та пп. 5.3.3 п. 5.3 ст. 5 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (зі змінами та доповненнями) суми податку, сплачені у зв'язку з придбанням відходів і брухту чорних металів згідно з переліком, затвердженим Постановою № 104, не включалися до податкового кредиту, а враховувалися у складі валових витрат звітного періоду.

Щодо податкового кредиту, сформованого за рахунок придбання металобрухту до 06.02.2007 р., то його коригування не здійснюється. На залишки брухту чорних металів, придбаного до початку застосування пільги з ПДВ, суму якого включено до складу податкового кредиту, слід нараховувати податкові зобов'язання, виходячи із звичайної ціни таких залишків, але не нижче ціни їх придбання. Нарахування податкових зобов'язань передбачено нормами діючого законодавства (абзац п'ятий пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР).

До зазначеної дати операції з поставки відходів і брухту чорних металів оподатковувалися у загальному порядку з нарахуванням ПДВ за ставкою 20 %.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос