Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С 01.01.2008 г. предприятие работает на общей системе налогообложения и зарегистрировано плательщиком НДС, предоставляет услуги по водоснабжению, водоотводу, вывозу и сбору бытовых отходов, гостиничные и другие услуги различным потребителям (ЖЭКам, бюджетным учреждениям, населению). Имеет ли право предприятие начислять налоговые обязательства и формировать налоговый кредит для потребителей согласно пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закона «О налоге на добавленную стоимость», а льготой, предусмотренной п. 11.11 ст. 11 этого Закона (кассовый метод), не пользоваться?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 08.04.2009

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? З 01.01.2008 р. підприємство працює на загальній системі оподаткування і зареєстровано платником ПДВ, надає послуги з водопостачання, водовідведення, вивозу та збору побутових відходів, готельні та інші послуги різним споживачам (ЖЕКам, бюджетним установам, населенню). Чи має право підприємство нараховувати податкові зобов'язання й формувати податковий кредит для споживачів згідно з пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону «Про податок на додану вартість» (за першою з подій), а пільгою, передбаченою п. 11.11 ст. 11 цього Закону (касовий метод), не користуватися? 

(ЗАТ «Комунальник»)

 

Пунктом 11.4 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 168/97-ВР) визначено, що зміни порядку оподаткування ПДВ можуть здійснюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону окремим законом з питань обкладання цим податком.

Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про податок на додану вартість”» від 22.05.2003 р. № 857-IV передбачено тимчасові умови обкладання ПДВ для підприємств, що надають послуги з водопостачання, водовідведення, вивозу та збору побутових відходів, готельні та інші послуги різним споживачам.

Пунктом 11.11 ст. 11 Закону № 168/97-ВР визначено, що до набрання чинності Податковим кодексом України платниками податку, які продають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), включаючи вартість його транспортування, надають послуги з водопостачання, водовідведення або надають послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим платниками цього податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, товариствам співвласників житла, іншим подібним платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (послуг) у компенсацію їх вартості, база оподаткування операцій з поставки таких товарів (послуг) визначається за касовим методом.

За касовим методом визначається також база оподаткування операцій з поставки зазначених товарів (послуг) для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують ці товари (послуги), у разі якщо вони зареєстровані як платники податку.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос