Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник намеревается оформить пенсию на льготных условиях по Списку, утвержденному постановлением Кабинета Министров Украины «Об утверждении списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, занятость в которых дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях» от 16.01.2003 г. № 36, но аттестация рабочих мест работников по условиям труда на предприятии вообще не проводилась. Как подтвердить право на льготную пенсию?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.03.2009
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Працівник має намір оформити пенсію на пільгових умовах за Списком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16.01.2003 р. № 36 (зі змінами та доповненнями), але атестація робочих місць працівників за умовами праці на підприємстві взагалі не проводилась. Як підтвердити право на пільгову пенсію?

 

У разі якщо атестація робочих місць на підприємстві не проводилася, то неможливо підтвердити право на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічну додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого тижня працівникам, професії яких передбачено відповідними списками. Крім того, неможливо визначити право працівників на підвищену оплату праці, безоплатне отримання молока або інших рівноцінних харчових продуктів тощо.

Для захисту своїх прав працівник може звернутися до комісії по трудових спорах підприємства або оскаржити дії чи бездіяльність керівництва в судовому порядку.

 

Опрос