Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Физическое лицо вносит (инвестирует) в уставный фонд общества недвижимость (складское помещение). Должен ли такой гражданин при проведении операции отчуждения данного имущества уплачивать налог с доходов физических лиц?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 26.01.2009

Фізична особа вносить (інвестує) до статутного фонду товариства нерухоме майно (складське приміщення). Чи повинен такий громадянин при проведенні операції відчуження даного майна сплачувати податок з доходів фізичних осіб?

 

На поставлене запитання начальник відділу розгляду звернень платників Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПАУ Тетяна Добродій відповідає ствердно: така фізична особа має сплатити податок.

Пов'язано це з тим, що згідно з п. 1.28 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» інвестиція – це господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Господарські операції з включення основних фондів та нематеріальних активів до статутного фонду юридичної особи прирівнюються до придбання нею основних фондів. Положеннями ст. 12 Закону «Про господарські товариства» передбачено, що товариство є власником майна, переданого йому засновниками і учасниками як вклад до статутного капіталу. А згідно зі ст. 715 та ст. 716 ЦКУ кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. Тобто до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж. 

Інвестування фізичною особою до статутного фонду господарського товариства належного їй на праві власності нерухомого майна (у т. ч. земельної ділянки), є з її боку відчуженням такого майна. Оподаткування доходів, одержаних від продажу (обміну) нерухомого майна, регламентується ст. 11 Закону «Про податок з доходів фізичних осіб». Підприємство, яке в обмін на внесене до його статутного фонду нерухоме майно надає фізичній особі корпоративні права, згідно з п. 1.15 цього Закону є податковим агентом щодо вартості такого майна. 

Тетяна Добродій зазначає, що нотаріус у даному випадку не може виконувати функції податкового агента, оскільки він є податковим агентом виключно стосовно договорів купівлі-продажу майна. В даному випадку такий договір не укладається, а лише вносяться зміни до статутних документів підприємства. Оскільки нотаріальне посвідчення переходу права власності від фізичної до юридичної особи на майно, яке вноситься до статутного фонду підприємства, законодавством не передбачене, нотаріус посвідчує лише справжність підписів засновників підприємства у статутних документах.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос