Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок обложения НДС услуг по транспортировке импортированных нефтепродуктов по территории Украины и сопутствующих услуг, предоставляемых украинским предприятием предприятию-нерезиденту?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 05.11.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який порядок обкладання ПДВ послуг з транспортування імпортованих нафтопродуктів територією України та супутніх послуг, які надаються українським підприємством підприємству-нерезиденту?

 

Згідно з п. 3.1 ст. 3 Закону «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) об'єктом оподаткування ПДВ є операції з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, та операції з поставки транспортних послуг з перевезення пасажирів, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу за межами державного кордону України.

Визначення місця поставки послуг наведено у п. 6.5 ст. 6 Закону № 168/97-ВР.

Зокрема, відповідно до пп. «г» п. 6.5 ст. 6 Закону № 168/97-ВР при здійсненні діяльності, допоміжній транспортній, такій як навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види робіт (включаючи страхування), місцем поставки таких послуг є місце, де вони фактично надаються.

Отже, надання послуг на митній території України (у тому числі нерезиденту) з транспортування імпортованих в Україну нафтопродуктів та послуг, пов'язаних з таким перевезенням, є об'єктом оподаткування ПДВ.

Ставка податку становить 20 % бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону № 168/97-ВР, та додається до ціни товарів (робіт, послуг) (пп. 6.1.1 п. 6.1 ст. 6 цього Закону).

Водночас для транзитних перевезень товарів через територію України законом встановлено окремий порядок обкладання ПДВ.

Опрос