Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какой размер ставки государственной пошлины предусмотрен за удостоверение наследственного договора?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 10.10.2008

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який розмір ставки державного мита передбачено за посвідчення спадкового договору?

 

Відповідно до ст. 1302 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (зі змінами та доповненнями, за текстом – Цивільний кодекс) за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов'язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Згідно зі ст. 1304 Цивільного кодексу спадковий договір укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Відповідно до Декрету «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями) за нотаріальне посвідчення державним нотаріусом договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів та інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, а також за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці, справляється державне мито за відповідною ставкою, визначеною у пп. «а» п. 3 ст. 3 Декрету № 7-93.

Тобто розмір державного мита при нотаріальному посвідченні спадкового договору становить 1 % суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн.), що діє на день сплати.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос