Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Возможно ли освобождение от уплаты государственной пошлины лиц, которые согласно законодательству имеют льготу, но удостоверяют в нотариальном порядке документы в интересах лиц, не пользующихся этой льготой?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 10.10.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи можливе звільнення від сплати державного мита осіб, які згідно із законодавством мають пільгу, але посвідчують в нотаріальному порядку документи в інтересах осіб, які не користуються цією пільгою?

 

Перелік фізичних та юридичних осіб, які звільняються від сплати державного мита, а також дій, за які не сплачується державне мито, наведено в ст. 4 Декрету «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 18 ст. 4 зазначеного Декрету встановлено, що від сплати державного мита звільняються громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 01.01.93 р. прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років, громадяни, віднесені до категорії 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 01.01.93 р. вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років, інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи, інваліди I та II груп.

Пунктом 60 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом ГДПІ України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита» від 22.04.93 р. № 15 (зареєстровано в Мін'юсті України 19.05.93 р. за № 50, зі змінами та доповненнями), визначено, що пільга щодо сплати державного мита, встановлена п. 18 ст. 4 Декрету № 7-93, надається по діях і документах, які стосуються безпосередньо цих громадян, незалежно від того, хто звернувся за вчиненням в їхніх інтересах дій та одержанням документів.

Враховуючи викладене, якщо особа, яка користується пільгами, передбаченими ст. 4 Декрету № 7-93, посвідчує в нотаріальному порядку документ в інтересах особи, яка не користується цими пільгами, то державне мито сплачується на загальних підставах.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос