Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какая ставка государственной пошлины предусмотрена за удостоверение договоров неравноценного обмена недвижимого имущества и с какой суммы взимается госпошлина?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 10.10.2008

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Яку ставку державного мита передбачено за посвідчення договорів нерівноцінного обміну нерухомого майна та з якої суми справляється держмито?

 

Відповідно до п. 54 Інструкції про порядок обчислення та сплати державного мита, затвердженої наказом ДПА України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати державного мита» від 22.04.93 р. № 15 (зареєстровано в Мін'юсті України 19.05.93 р. за № 50, зі змінами та доповненнями, за текстом – Інструкція № 15) за посвідчення договорів міни державне мито обчислюється з вартості того обмінюваного майна, яке, включаючи грошову доплату, матиме вищу вартість, за ставками, встановленими підпунктами «а», «б» п. 3 ст. 3 Декрету «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями).

Згідно з пп. «а» зазначеного пункту Декрету № 7-93 за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів та інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, державне мито сплачується у розмірі 1 % суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що діє на день сплати.

Державне мито сплачується фізичними особами – сторонами у договорі до вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу (міни), і документ про сплату державного мита додається до примірників посвідчених договорів.

Відповідно до п. 4 розділу другого Інструкції № 15 державне мито по угодах, за якими одна сторона звільняється від його сплати, сплачується повністю другою стороною (якщо вона також не звільняється від сплати держмита).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос