Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

По какой ставке взимается государственная пошлина при удостоверении договоров залога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 10.10.2008

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? За якою ставкою справляється державне мито при посвідченні договорів застави?

 

Основні положення про заставу регулюються Законом «Про заставу» від 02.10.92 р. № 2654-XII (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до Декрету «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями) платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Договір застави має бути укладено в письмовій формі, у ньому визначаються суть, розмір та строк виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, опис предмета застави, а також інші умови, відносно яких за заявою однієї із сторін повинна бути досягнута угода. При укладанні договору застави за згодою сторін або на вимогу однієї із сторін може бути проведено аудиторську перевірку достовірності та повноти балансу або фінансового стану відповідної сторони договору застави й оцінка предмета застави відповідно до законодавства.

У випадках коли предметом застави є нерухоме майно, космічні об'єкти, договір застави має бути нотаріально посвідчено на підставі відповідних правоустановчих документів. Нотаріальне посвідчення договору застави нерухомого майна здійснюється за місцезнаходженням нерухомого майна, договору застави космічних об'єктів – за місцем реєстрації цих об'єктів (статті 12 і 13 Закону № 2654-XII).

Відповідно до пп. «у» п. 3 ст. 3 Декрету № 7-93 державне мито за нотаріальне посвідчення договорів застави справляється у розмірі 0,01 % предмета застави, але не менше 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85,0 грн.) і не більше 50 (850,0 грн.).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос