Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как взимается государственная пошлина с операций по отчуждению жилья и другого недвижимого имущества?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 10.10.2008

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Як справляється державне мито з операцій з відчуження житла та іншого нерухомого майна?

 

Нотаріальне посвідчення договорів відчуження житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, іншого нерухомого майна провадиться за місцем розташування цього майна або за місцезнаходженням однієї із сторін правочину (ст. 55 Закону «Про нотаріат» від 02.09.93 р. № 3425-XII (зі змінами та доповненнями)).

Згідно з пп. «а» п. 3 ст. 3 Декрету «Про державне мито» від 21.01.93 р. № 7-93 (зі змінами та доповненнями) за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів та інших об'єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, державне мито справляється у розмірі 1 % суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до п. 48 Інструкції про порядок обчислення та сплати державного мита, затвердженого наказом ДПА України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати державного мита» від 22.04.93 р. № 15 (зареєстровано в Мін'юсті України 19.05.93 р. за № 50, зі змінами та доповненнями) при обчисленні суми державного мита за посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів та іншого нерухомого майна, що перебуває у власності фізичних або юридичних осіб, вартість таких договорів приймається виходячи із суми договору, але не нижче його інвентаризаційної або балансової вартості з урахуванням коефіцієнтів індексації вартості цих об'єктів та зносу на момент відчуження, що зазначається в довідках-характеристиках бюро технічної інвентаризації.

Крім того, сума договору встановлюється за погодженням сторін, якщо інше не передбачено законодавчими актами. При визначенні суми договору сторони можуть використовувати незалежну експертну оцінку, проведену суб'єктом оціночної діяльності.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос