Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Считается ли металлолом бывшим в употреблении товаром с точки зрения Закона Украины «О налоге на добавленную стоимость»? Если да, то по каким правилам должно происходить обложение НДС операции по экспорту комиссионером металлолома?

Другие АФ
Вопросы-ответы от 01.10.2008
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «ПАРИТЕТ»
E-mail: paritet-audit@paritet.ua; paritet@paritet.ua
Тел.: (044) 207-08-98
http://www.paritet.ua

? Чи вважається металобрухт вживаним товаром з точки зору Закону України «Про податок на додану вартість»? Якщо так, то за якими правилами має відбуватись обкладення ПДВ операції з експорту комісіонером металобрухту?

 

Суть питання зводиться до того, чи застосовується абз. 2 п. 4.7 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі – Закон про ПДВ) до операцій з експортування металобрухту у рамках договору комісії, чи на зазначену операцію поширюється дія абз. 4 п. 4.7 Закону про ПДВ? Звичайно, відповідь залежатиме від того, є металобрухт вживаним товаром з точки зору Закону про ПДВ чи ні.

Термін «вживані товари» зустрічається лише у п. 4.7 ст. 4 Закону про ПДВ. Однак, на жаль Закон про ПДВ не називає критерії, за якими б можна було визначати вживані товари. У такій ситуації необхідно виходити або із загальновживаного значення «вживані товари», або використовувати визначення цього терміну, що містяться в інших нормативних актах та які найбільш підходять для цього випадку.

Однак спочатку повернемось до п. 4.7 Закону про ПДВ. Термін «вживані товари» зустрічається у цьому пункті двічі: перший раз, коли йдеться мова про порядок визначення бази оподаткування при здійсненні підприємницької діяльності з поставки вживаних товарів (комісійну торгівлю), що придбані в осіб, не зареєстрованих платниками податку; другий раз – коли йдеться про непоширення на операції з експортування вживаних товарів за межі митної території України або з імпортування вживаних товарів на митну територію України правил пункту 4.7 Закону про ПДВ.

Враховуючи, що між термінами «вживані товари» у зазначених випадках не прослідковується різниця, будемо вважати, що законодавець мав на увазі одне і те ж під «вживаними товарами» у п. 4.7 Закону про ПДВ. У такому випадку доречно буде звернути увагу на ту обставину, що згаданий пункт стосується порядку визначення бази оподаткування при здійсненні комісійних операцій, і у ньому ж (хоча й не у 4-му абз., а в 1-му) йдеться про те, що правила комісійної торгівлі встановлюються КМУ. Отже, логічно було б подивитися на ці правила. Не сам КМУ, однак за його дорученням Міністерство зовнішніх економічних зв'язків України наказом від 13.03.95 р. № 37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.03.95 р. за № 79/615, затвердило Правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами (далі – Правила).

У цих Правилах зазначається, що на комісію приймаються непродовольчі товари, придатні для використання, як нові, так і ті, що були у користуванні, але не потребують ремонту або реставрації і відповідають санітарним вимогам. Отже, з точки зору комісійної торгівлі вживаними є такі товари, які були у використанні, але які придатні для використання (тобто, придатні для використання за їх прямим призначенням).

Згідно із Законом України «Про металобрухт» металобрухт – це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів та їх сплавів. Отже, за вказаними Правилами металобрухт не може прийматись на комісію в якості вживаного товару, оскільки він являє собою вже не придатні для прямого використання вироби.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос