Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Должна ли ассоциация совладельцев многоквартирных домов, являющаяся неприбыльной организацией, регистрироваться в качестве плательщика НДС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 19.09.2008

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи повинна асоціація співвласників багатоквартирних будинків, яка є неприбутковою організацією, реєструватися як платник ПДВ?

 

Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з поставки товарів і послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України. Членські внески від членів організації фізичних та юридичних осіб, які отримує неприбуткова організація у вигляді коштів, не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ, оскільки вони не є оплатою поставки товарів чи послуг.

Якщо неприбутковою організацією надаються будь-які послуги чи здійснюється поставка товарів, місце надання яких знаходиться на митній території України, то такі операції є об'єктом оподаткування і оподатковуються за правилами, встановленими Законом № 168/97-ВР.

Неприбуткові організації повинні зареєструватися як платники ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі за використання локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 грн. (без урахування ПДВ) та в інших випадках, передбачених п. 2.3 ст. 2 Закону № 168/97-ВР.

Також слід зазначити, що ознака неприбутковості не впливає на статус платника ПДВ або на особливості оподаткування ПДВ.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос