Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Считается ли оформленной надлежащим образом налоговая накладная, не включенная в реестр полученных и выданных налоговых накладных на дату ее выписки? Применяются ли в таком случае штрафные санкции?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 19.09.2008

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи вважається оформленою належним чином податкова накладна, яку не було включено до реєстру отриманих і виданих податкових накладних на дату її виписки? Чи застосовуються в такому разі штрафні санкції?

 

Відповідно до Закону «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця і видається таким продавцем товарів (послуг) на вимогу їх отримувача та є підставою для нарахування податкового кредиту (підпункти 7.2.3 та 7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону № 168/97-ВР). Перелік обов'язкових реквізитів, які має містити податкова накладна, визначено пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 цього Закону, серед яких значиться насамперед порядковий номер податкової накладної.

Відповідно до п. 10.1 Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України «Порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних» від 30.06.2005 р. № 244 (зареєстровано в Мін'юсті України 18.07.2005 р. за № 770/11050, зі змінами та доповненнями, за тестом – Порядок № 244) облік виданих податкових накладних проводиться у день виникнення податкових зобов'язань відповідно до вимог п. 7.3 ст. 7 Закону № 168/97-ВР.

При цьому у графі 1 записується порядковий номер податкової накладної (порядковий номер податкової накладної відповідає порядковому номеру запису в реєстрі), розрахунку коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної). До граф 2 – 5 переносять відповідні реквізити податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників.

Згідно з п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України «Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення» від 30.05.97 р. № 165 (зареєстровано в Мін'юсті України 23.06.97 р. за № 233/2037, зі змінами та доповненнями, за текстом – Порядок № 165) порядковий номер податкової накладної відповідає порядковому номеру в реєстрі отриманих і виданих податкових накладних.

Враховуючи зазначене, а також те, що виписка податкової накладної та її включення до реєстру повинні відбуватися одночасно, податкова накладна, виписана та не включена до реєстру на дату її виписки, не може вважатися оформленою відповідно до затвердженого порядку.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос