Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие частично вернуло покупателю предоплату. Расчет корректировки НДС был отправлен почтой, но с подписью покупателя о получении так и не вернулся. Имеет ли предприятие право в этом случае на отражение в реестре полученных и выданных налоговых накладных и в декларации по НДС такого расчета корректировки?

АФ "Аудіт-Гарант"
Вопросы-ответы от 19.09.2008

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Приватне підприємство «Аудіт-Гарант»
Е-mail: office@agarant.ks.ua
Тел.: (0552) 51-44-57, 32-05-51

? Підприємство частково повернуло покупцю передоплату. Розрахунок коригування ПДВ був відправлений поштою, але з підписом покупця про отримання так і не повернувся. Чи має підприємство право у цьому разі на відображення у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних та у декларації з ПДВ такого розрахунку коригування?

 

У випадку повернення покупцю часткової передоплати постачальник має право на коригування відображених раніше податкових зобов'язань з ПДВ. У свою чергу покупець коригує на дату повернення грошових коштів податковий кредит. При цьому коригування відображених раніше зобов'язань та податкового кредиту провадиться на підставі п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі – Закон про ПДВ) у зв'язку з відсутністю на дату повернення передоплати об'єкта оподаткування.

У разі повернення передоплати оформлення розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної не є обов'язковим, тому що розрахунок виписується постачальником у випадку здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до п. 4.5 ст. 4 Закону про ПДВ.

Однак податкові органи не згодні з вищенаведеними висновками й у своїх листах, наприклад листі ДПА м. Києва від 01.07.2004 р. № 5172/7/25-014 та листі ДПАУ від 01.12.2005 р. № 24078/7/16-1117, зобов'язують постачальників у разі повернення передоплати надавати покупцю розрахунок коригування до податкової накладної з відображенням, згідно з п. 5.6 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 166, у рядку 8.4 Податкової декларації з ПДВ.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається постачальником на дату змін податкових зобов'язань, тобто на дату повернення грошових коштів, і направляється покупцю. Якщо покупець не повертає розрахунок коригування до податкової накладної з проставленою печаткою, датою отримання і підписом про одержання у звітному періоді, в якому відбулося зменшення зобов'язання, то постачальник має право зменшити свої податкові зобов'язання з ПДВ на дату повернення передоплати, тому що саме на момент повернення грошових коштів у постачальника відсутній об'єкт оподаткування.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос