Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие бесплатно получило основные фонды. Включается ли стоимость таких фондов в базу обложения единым налогом?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.09.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство безкоштовно одержало основні фонди. Чи включається вартість таких фондів до бази оподаткування єдиним податком?

 

Статтею 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99) визначено, що для суб'єктів малого підприємництва – юридичних осіб, які сплачують єдиний податок, об'єктом оподаткування вважається сума виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), фактично отримана таким платником на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку платником застосовується касовий метод, при якому враховуються всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок і в касу.

Оскільки підприємство отримало у власність основні фонди, а не кошти на розрахунковий рахунок або в касу, то вартість таких основних фондів не включається до бази оподаткування єдиним податком.

 

Опрос