Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какой прожиточный минимум применялся при удержании страховых взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование в 2007 г. с работника, уволенного и принятого на работу в одном отчетном месяце на одном предприятии?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.09.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який прожитковий мінімум застосовувався при утриманні страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у 2007 р. з працівника, звільненого та прийнятого на роботу в одному звітному місяці на одному підприємстві?

 

Відповідно до п. 3 ст. 13 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (зі змінами та доповненнями) особа, яка припинила участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (в цьому разі з дня припинення трудового договору), втрачає при цьому статус застрахованої особи.

Поновлення статусу застрахованої особи та обов'язку щодо сплати страхових внесків у особи виникають з моменту укладання наступного трудового договору.

Таким чином, утримання страхових внесків здійснюється окремо за період до звільнення та за період з моменту поновлення трудових відносин.

У кожному випадку особа сплачує страхові внески у розмірі:

0,5 % із сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат і винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включається до складу загального оподатковуваного доходу, що не перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

0,5 % з частини сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат і винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, яке включається до складу загального оподатковуваного доходу, що не перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, і 2 % – з частини сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат і винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включається до складу загального оподатковуваного доходу, у розмірі понад прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос