Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Начисляются ли страховые взносы на общеобязательное государственное пенсионное страхование на суммы кооперативных выплат, выплачиваемые членам (ассоциированным) кооператива?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.09.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суми кооперативних виплат, що виплачуються членам (асоційованим) кооперативу?

 

Згідно із Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (зі змінами та доповненнями) члени колективних та орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів і фермерських господарств, у тому числі тих, які обрали особливий спосіб оподаткування – фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент, є застрахованими особами. Їх страхувальниками та платниками до Пенсійного фонду України визначено роботодавців.

Об'єктом для нарахування страхових внесків до солідарної системи для роботодавця є суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інші заохочувальні й компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (зі змінами та доповненнями), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладанню податком на доходи фізичних осіб, а також суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

Відповідно до Закону «Про кооперацію» від 10.07.2003 р. № 1087-IV (зі змінами та доповненнями) кооперативні виплати – це частина доходу, що розподіляється за результатами фінансового року між членами кооперативу пропорційно їх участі в господарській діяльності кооперативу в порядку, визначеному рішенням вищого органу правління кооперативу. Кооперативні виплати до фонду оплати праці не належать.

Отже, нарахування страхових внесків на суми кооперативних виплат не здійснюється, і зазначені виплати не враховуються при обчисленні пенсій.

Опрос