Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок уплаты взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование и представления отчетности в Пенсионный фонд Украины в случае, если наследница умершего предпринимателя начислила работникам зарплату за последний месяц их работы?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.09.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який порядок сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та подання звітності до Пенсійного фонду України у разі, якщо спадкоємиця померлого підприємця нарахувала працівникам зарплату за останній місяць їх роботи?

 

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (зі змінами та доповненнями).

Згідно з п. 1 ст. 14 цього Закону фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності є страхувальниками для фізичних осіб, що працюють у них на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, а згідно зі ст. 15 – платниками страхових внесків.

У разі смерті фізичної особи – підприємця проводиться державна реєстрація припинення його підприємницької діяльності (ст. 46 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (зі змінами та доповненнями)).

Відповідно до Порядку узяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців як платників страхових внесків, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 10.10.2006 р. № 14-4 (зареєстровано в Мін'юсті України 02.11.2006 р. за № 1184/13058), у разі отримання від державного реєстратора повідомлення про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців запису про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності орган Пенсійного фонду України в 10-денний строк проводить документальну перевірку платників, які мають найманих працівників, щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків. На основі акта перевірки платник розраховується з органом Пенсійного фонду України. 

Якщо приватний підприємець, у трудових відносинах з яким перебувало декілька працівників, помер, а його спадкоємицею є дружина, яка не є підприємцем, а нарахувала працівникам зарплату за останній місяць їх роботи, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування нараховуються та сплачуються на суми заробітної плати, нараховані за період до дня смерті страхувальника, тому що згідно зі ст. 1218 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися після його смерті. 

Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно з п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (зареєстровано в Мін'юсті України 16.01.2004 р. за № 64/8663, зі змінами та доповненнями), подається до органу Пенсійного фонду України не пізніше 20 календарних днів із дня закінчення звітного місяця, або не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку надсилається поштою з повідомленням про вручення. У частині реквізитів звіту заповнюються дані підприємця. 

У системі персоніфікованого обліку відображаються лише виплати, на які нараховуються страхові внески.

Опрос