Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какую цену природного газа следует указывать при заполнении расчета сбора в виде целевой надбавки к действующему тарифу на природный газ: цену приобретения или цену продажи?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.09.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Яку ціну природного газу слід зазначати при заповненні розрахунку збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ: ціну придбання чи ціну продажу?

 

Пунктом 2 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2005 р. № 442, визначено, що платниками збору є суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів. 

Споживачами є такі категорії: населення, бюджетні організації та установи, підприємства комунальної теплоенергетики, теплові електростанції, електроцентралі та котельні суб'єктів господарювання, в тому числі блочні (модульні) котельні, інші суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які використовують природний газ для виробництва товарів та надання послуг, на інші власні потреби.

Об'єктом обчислення збору є вартість природного газу в обсязі, відпущеному кожній категорії споживачів у звітному періоді, яка визначається на підставі актів приймання-передачі газу, підписаних платником та відповідним споживачем (для населення – на підставі облікових документів), з урахуванням відповідного тарифу.

Таким чином, при заповненні розрахунку збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для кожної категорії споживачів платнику необхідно розраховувати розмір збору виходячи із ціни продажу (відпускної ціни) природного газу для відповідної категорії споживачів з урахуванням відповідного тарифу.

Опрос