Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Минфином Украины изменены некоторые положения (стандарты) бухгалтерского учета

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 04.08.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Мінфіном України змінено деякі положення (стандарти) бухгалтерського обліку

 

Наказом Мінфіну України «Про затвердження Змін до деяких положень (стандартів) бухгалтерського обліку» від 31.05.2008 р. № 756 (зареєстровано у Мін'юсті України 18.06.2008 р. за № 539/15230) затверджено зміни до ПБО 2 «Баланс», ПБО 19 «Об'єднання підприємств», ПБО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва». Особливості зазначених змін розглянемо нижче.

ПБО 2 «Баланс»

Відповідно до змін ПБО 2 «Баланс» доповнено, а саме: активи, зобов'язання та власний капітал підприємства відображаються у балансі у тис. грн. без десяткових знаків. Слід зауважити, що на всіх формах фінансової звітності (ф. № 1-6), затверджених у 1999 – 2006 рр., зазначено, що форми фінансової звітності підприємств передбачають наведення показників у тис. грн., тобто без десяткових знаків, але підприємства заповнювали навіть із трьома десятковими знаками у гривнях, тому Мінфін України цим доповненням лише привертає увагу тих, хто складає фінансову звітність. Тобто всі підприємства та організації, крім суб'єктів малого підприємництва, відображають показники в усіх формах фінансової звітності в тис. грн. без десяткових знаків. Порядок округлення застосовується з використанням арифметичних правил.

Крім того, збільшено кількість вписуваних рядків, зокрема у вписуваному рядку 231 «у тому числі у касі» відображають суму наявної в касах підприємства готівки (у тому числі з рядка 230). Цей рядок запроваджено за пропозицією Нацбанку України для реалізації інфляційних заходів.

Опрос