Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие заключило с контрагентом договор купли-продажи до того, как активы этого предприятия попали в налоговый залог. Может ли предприятие-должник в период действия налогового залога передавать товары контрагенту по ранее заключенному договору без согласования с органом ГНС?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.08.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство уклало з контрагентом договір купівлі-продажу до того, як активи цього підприємства потрапили до податкової застави. Чи може підприємство-боржник у період дії податкової застави передавати товари контрагенту за раніше укладеним договором без узгодження з органом ДПС?

 

Статтею 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III (зі змінами та доповненнями) передбачено, що для своєчасного узгодження операцій з активами платника податків керівник податкового органу призначає з числа службових осіб такого податкового органу податкового керуючого.

Для узгодження окремої операції на підставі відповідної цивільно-правової угоди платник податків надає податковому керуючому запит, в якому роз'яснюються зміст операції та фінансово-економічні наслідки її проведення.

Тобто норми цього Закону чітко розмежовують дії підприємства боржника, а саме: окремо розглядається укладання цивільно-правових угод, які не потребують узгодження з податковим органом, і окремо – будь-яка операція, що здійснюється як наслідок укладених угод та потребує обов'язкового узгодження з податковим органом.

У разі здійснення операцій, зазначених у підпунктах 8.6.1 – 8.6.3 п. 8.6 ст. 8 Закону № 2181-ІІІ, без отримання попередньої згоди податкового органу посадова особа такого платника податків чи фізична особа, яка прийняла зазначене рішення, несуть відповідальність, встановлену законодавством України за ухилення від оподаткування.

Опрос