Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В период действия рассрочки налогоплательщик не получил доходов, на которые рассчитывал как на источник погашения рассроченных сумм. Как можно изменить график рассрочки?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.06.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua;
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? У період дії розстрочення платник податків не отримав доходів, на які розраховував як на джерело погашення розстрочених сум. Як можна змінити графік розстрочення?

 

Підпунктом 4.11 п. 4 Порядку розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 18.09.2001 р. № 378 (зареєстровано в Мін'юсті України 29.10.2001 р. за № 912/6103, за текстом – Порядок № 378), передбачено, що в період дії розстрочення платник має право порушувати перед органом державної податкової служби питання про перенесення термінів сплати частини розстроченої суми. 

При цьому діють певні обмеження: перенесення термінів сплати здійснюється лише в межах терміну дії оформленого розстрочення, а умовою для внесення таких змін є надання платником доказів виникнення тимчасових фінансових або інших ускладнень з незалежних від нього причин.

За дотримання цих умов платник подає заяву про перенесення термінів погашення платежу до органу ДПС, з яким укладено договір про розстрочення, і у разі позитивного вирішення цього питання керівництвом податкового органу до договору про розстрочення вносяться відповідні зміни.

Отже, якщо рішення про розстрочення приймалося податковим органом регіонального або центрального рівня, то перенесення раніше визначених термінів сплати розстрочених сум може бути прийнято лише за умови погодження цього питання з податковим органом, який приймав рішення про розстрочення. Рішення про перенесення раніше визначених термінів сплати розстрочених сум з місцевих податків і зборів, як і рішення про розстрочення цих платежів, підлягає додатковому погодженню з фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади.

 

Опрос