Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Налоговым органом какого уровня должно приниматься решение о рассрочке налоговых обязательств налогоплательщика по НДС на сумму 1,5 млн. грн. на срок, выходящий за рамки текущего бюджетного года?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.06.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua;
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Податковим органом якого рівня має прийматися рішення про розстрочення податкових зобов'язань платника податків з ПДВ на суму 1,5 млн. грн. на термін, що виходить за межі поточного бюджетного року?

 

Відповідно до п. 2.1 Порядку розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 18.09.2001 р. № 378 (зареєстровано в Мін'юсті України 29.10.2001 р. за № 912/6103, за текстом – Порядок № 378), ДПА України може надавати розстрочення без обмежень суми, державні податкові адміністрації в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі – на суму до 3 млн. грн., державні податкові інспекції – на суму не більше ніж 30 тис. грн. 

Однак згідно з п. 2.3 цього Порядку рішення про розстрочення податкових зобов'язань на термін, що виходить за межі одного бюджетного року, щодо загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) приймається Головою (заступником Голови) ДПА України за погодженням з Мінфіном України незалежно від суми розстрочення.

Щодо місцевих податків і зборів рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) відповідно до меж компетенції за погодженням з фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі податки чи збори.

Отже, рішення про розстрочення податкових зобов'язань з податку на додану вартість (загальнодержавного податку) на суму 1,5 млн. грн. на термін, що виходить за межі поточного бюджетного року, має прийматися на рівні ДПА України.

Опрос