Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В налоговый орган какого уровня должен обращаться налогоплательщик для рассрочки задекларированного налогового обязательства?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.06.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua;
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? До податкового органу якого рівня має звертатися платник податків для розстрочення задекларованого податкового зобов'язання?

 

З метою забезпечення практичного запровадження норм ст. 14 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III (зі змінами та доповненнями) затверджено Порядок розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платників податків, затверджений наказом ДПА України від 18.09.2001 р. № 378 (зареєстровано в Мін'юсті України 29.10.2001 р. за № 912/6103, за текстом – Порядок № 378), відповідно до п. 3.1 якого для розстрочення податкових зобов'язань платник податків звертається до підрозділу стягнення податкового боргу органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації або за місцем обліку такого податкового зобов'язання з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків, зборів, інших платежів, сплату яких він просить розстрочити, а також термін розстрочення.

До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з аналізу фінансового стану, графіка погашення розстрочених сум і розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання цього графіка.

Тому звернення платника податків із заявою про розстрочення до податкових органів регіонального та центрального рівнів з урахуванням меж їх компетенції щодо прийняття рішень про розстрочення податкових зобов'язань не звільняє його від обов'язку звернутися з відповідним пакетом документів до державної податкової інспекції за місцем своєї реєстрації як платника податків.

Враховуючи вищезазначене, саме звернення платника до державної податкової інспекції є підставою для здійснення аналізу його фінансового стану та надання висновку податковому органу вищого рівня, який відповідно до суми розстрочення має прийняти рішення про розстрочення податкових зобов'язань цього платника податків.

Опрос