Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик единого налога по ставке 6 % в 2007 г. применял квартальный период уплаты НДС. Обязан ли он подать заявление о применении квартального периода уплаты НДС на 2008 г.?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.04.2008
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua;
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Платник єдиного податку за ставкою 6 % у 2007 р. застосовував квартальний період сплати ПДВ. Чи зобов'язаний він подати заяву про застосування квартального періоду сплати ПДВ на 2008 р.?

(М. Матвійчук)

 

Суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником ПДВ, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 % (п. 6 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (зі змінами та доповненнями)).

За результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва – юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що настає за звітним (податковим) періодом, розрахунки зі сплати єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 %, розрахунок зі сплати ПДВ, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів (п. 4 Указу № 727/98).

Отже, для всіх платників єдиного податку встановлено звітний податковий період – квартал, у тому числі для подання ними декларації з ПДВ.

Таким чином, у разі якщо платник ПДВ продовжує перебувати на спрощеній системі оподаткування з нового календарного року, то він має право застосовувати, як і раніше, квартальний звітний період для звітування та сплати ПДВ без подання заяви про щорічне продовження застосування квартального податкового періоду, оскільки Законом «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) та Порядком заповнення та подання податкової декларації, затвердженим наказом ДПА України від 30.05.97 р. № 166 (зареєстровано в Мін'юсті України 09.07.97 р. за № 250/2054, зі змінами та доповненнями) такої заяви не передбачено. 

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос