Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Несвоевременная уплата пени за нарушение сроков расчетов в сфере ВЭД предусматривает возникновение права налогового залога

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 04.12.2007
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua;
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

Несвоєчасна сплата пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД передбачає виникнення права податкової застави

 

Несплата платником податків податкового зобов'язання в установлені законом терміни є однією з підстав для застосування права податкової застави до активів такого платника.

При цьому згідно з нормою ст. 8 Закону № 2181-III право податкової застави виникає з дня, наступного за останнім днем граничного строку погашення податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні.

Наказом № 110 визначено поняття «податкове зобов'язання» – зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів (податків, зборів, обов'язкових платежів, неподаткових доходів, штрафних (фінансових) санкцій, у тому числі пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності) у порядку та строки, визначені чинним законодавством України, та «податкове повідомлення-рішення» – це рішення керівника податкового органу (його заступника) щодо обов'язку платника податків сплатити суми застосованих штрафних (фінансових) санкцій (у тому числі пеню за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності) за порушення податкового законодавства та інших нормативно-правових актів.

Законом № 185/94-ВР передбачено застосування до суб'єктів підприємницької діяльності пені за кожний день прострочення повернення виручки в іноземній валюті.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос