Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие занизило налоговые обязательства по налогу на прибыль. Впоследствии, самостоятельно обнаружив ошибку, предприятие уплатило сумму недоплаты и отправило уточняющий расчет, в котором указало только сумму недоплаты. То есть штраф в размере 5 % от суммы недоплаты предприятие не уплатило и не отразило в уточняющем расчете. Какими будут действия налогового органа? Может ли он начислить штраф в большем размере?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 09.11.2007

Підприємство занизило податкові зобов'язання з податку на прибуток. Згодом, самостійно виявивши помилку, підприємство сплатило суму недоплати та надіслало уточнюючий розрахунок, у якому вказало лише суму недоплати. Тобто штраф у розмірі 5 % від суми недоплати підприємство не сплатило та не відобразило в уточнюючому розрахунку.
Якими будуть дії податкового органу? Чи може він нарахувати штраф у більшому розмірі?

 

Головний державний податковий ревізор-інспектор Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПА України Світлана Сіраш зазначає, що підприємство, яке самостійно виявило факт заниження податкового зобов'язання за минулі податкові періоди і вирішило виправити таку помилку відповідно до п. 17.2 «а» Закону № 2181 шляхом надання уточнюючого розрахунку, повинно було:

• відобразити в уточнюючому розрахунку суму недоплати та суму штрафу в розмірі 5 % від такої суми;

• сплатити суму недоплати та 5 %-вий штраф до подання уточнюючого розрахунку.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос