Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие осуществляет сборку транспортных средств с использованием капитально отремонтированных составляющих. Является ли такое предприятие плательщиком акцизного сбора?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.07.2007
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua;
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Підприємство здійснює складання транспортних засобів з використанням капітально відремонтованих складових частин. Чи є таке підприємство платником акцизного збору?

 

Основні засади оподаткування акцизним збором встановлено Декретом «Про акцизний збір» від 26.12.92 р. № 18-92 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Декрет № 18-92), відповідно до ст. 1 якого акцизний збір – це непрямий податок на окремі товари (продукцію), визначені законом як підакцизні, який включається до ціни цих товарів (продукції).

Платниками акцизного збору є, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності, а також їх філії, відділення (інші відокремлені підрозділи) – виробники підакцизних товарів на митній території України, у тому числі з давальницької сировини, по товарах (продукції), на які встановлено ставки акцизного збору у твердих сумах (п. «а» ст. 2 Декрету № 18-92).

Законом України «Про ставки акцизного збору на деякі транспортні засоби та кузови до них» від 24.05.96 р. № 216/96-ВР (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 216/96-ВР) відповідно до кодів УКТ ЗЕД визначено перелік підакцизних транспортних засобів та ставки акцизного збору на них.

Класифікатором видів економічної діяльності, затвердженим наказом Держспоживстандарту України «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2005» від 26.12.2005 р. № 375 (зі змінами та доповненнями), передбачено, зокрема, такі види діяльності, як виробництво автомобілів (КВЕД 34.10.0) (а саме виробництво автомобілів, виробництво автомобільних двигунів, виробництво автомобільних шасі, обладнаних двигуном, складання автомобілів з окремих збиральних модулів), а також технічне обслуговування та ремонт автомобілів (КВЕД 50.20.0). При цьому такий вид діяльності, як надання послуг зі складання легкових автомобілів з використанням капітально відремонтованих складових частин, класифікатором не передбачено.

Пунктом 1 ст. 1 Закону України «Про розвиток автомобільної промисловості України» від 18.03.2004 р. № 1624-IV (зі змінами та доповненнями) визначено, що автомобіль – наземний транспортний засіб, який класифікується згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності за товарними позиціями 8702, 8703, 8704.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос