Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик НДС подал заявление о выборе квартального периода уплаты НДС с декларацией за ноябрь 2006 г., а не за декабрь. Сделана соответствующая отметка в декларации, есть штампик (но без даты) на копии заявления о его принятии. Не подозревая ничего плохого, предприятие подало декларацию по НДС за I кв. 2007 г. И оказалось, что в налоговом органе на основании ранее поданного заявления не было сделано никаких отметок о выборе плательщиком квартального отчетного периода, а само заявление потерялось. Соответственно, возникает угроза применения штрафов. Как исправить ситуацию?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 02.07.2007
Утратил силу

Платник ПДВ подав заяву про вибір квартального періоду сплати ПДВ з декларацією за листопад 2006 р., а не за грудень. Зроблено відповідну відмітку в декларації, є штампик (але без дати) на копії заяви про її прийняття. Не підозрюючи нічого лихого, підприємство подало декларацію про ПДВ за I кв. 2007 р. І виявилося, що в податковому органі на підставі раніше поданої заяви не було зроблено жодних відміток про вибір платником квартального звітного періоду, а сама заява загубилася. Відповідно, виникає загроза застосування штрафів. Як виправити ситуацію?

 

Спираючись на норми п. 7.8 Закону про ПДВ, Дмитро Кучерак зазначає, що заява про вибір квартального податкового періоду мала бути подана з декларацією за грудень 2006 року. Саме тоді минає 12 місячних періодів, які дають змогу оцінити, чи не перевищив станом на 1 січня наступного року платник межу у 300 тис. грн. Порушення, якого припустилося підприємство, податківці повинні були виявити під час камеральної перевірки. Проте це не означає, що вони відмовлять платнику у його праві на вибір квартального періоду, якщо станом на 1 січня наступного року платник не перевищив згадану межу.

Опрос