Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеют ли право органы Пенсионного фонда Украины не принимать персонификацию физического лица (уволенного работника), налагать штрафные санкции, что приводит к корректировке по итогам года уже сданных отчетов с возвратом удержанных (начисленных) сумм взносов на выплаты, проведенные такому физическому лицу после увольнения, если предприятие их удерживало, начисляло и относило в фонд оплаты труда, включало такие выплаты для начисления пенсии? Как правильно рассчитать по итогам месяца сумму взносов (31,8 или 4 %) на зарплату работникам, которым инвалидность установлена с 25 или 31 числа отчетного месяца?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 26.03.2007
Утратил силу

Чи мають право органи Пенсійного фонду України не приймати персоніфікацію фізичної особи (звільненого працівника), накладати штрафні санкції, спричинюючи цим коригування за наслідками року вже зданих звітів з поверненням утриманих (нарахованих) сум внесків на виплати, проведені такій фізичній особі після звільнення, якщо підприємство їх утримувало, нараховувало та відносило до фонду оплати праці, включало такі виплати для нарахування пенсії?
Як правильно розрахувати за наслідками місяця суму внесків (31,8 чи 4 %) на зарплату працівникам, котрим інвалідність установлено з 25 чи 31 числа звітного місяця?

 

Як роз'яснюють фахівці Пенсійного фонду, виходячи зі змісту ст. 11 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою чітко визначено коло застрахованих осіб, «страхові внески нараховують лише на заробітну плату осіб, які на момент нарахування виплат працюють на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру». Відповідно, виплати, на які страхові внески не нараховуються, у персоніфікованій звітності не відображаються.

Коригування ж відомостей облікової картки застрахованої особи проводиться за будь-які роки функціонування системи персоніфікованого обліку тільки на підставі поданих страхувальником згідно з пп. 5 п. 1.3 розділу I Порядку № 7-6 коригуючих або скасовуючих документів у разі виявлення недостовірних даних про застраховану особу. При цьому вищезгаданий Закон не передбачає відповідальності за подання коригуючих документів.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос