Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник предприятия принят на работу 1 декабря 2006 года. Раньше он нигде не работал. С 12 по 15 февраля 2007 работник болел, в подтверждение этого был предоставлен листок нетрудоспособности. Как должны быть оплачены дни временной нетрудоспособности такого работника?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 13.02.2007
Утратил силу

Працівника підприємства прийнято на роботу 1 грудня 2006 року. Раніше він ніде не працював. З 12 по 15 лютого 2007 працівник хворів, на підтвердження цього було надано листок непрацездатності. Як має бути оплачено дні тимчасової непрацездатності такого працівника?

 

На думку Наталії Вороної, це питання виникло тому, що ст. 112 Закону про Держбюджет-2007 встановлено обмеження суми допомоги з тимчасової непрацездатності застрахованим особам, які сплачували страхові внески менше 6 місяців протягом останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку. Відповідно до положень цієї статті допомога таким особам виплачується виходячи з фактичної заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески, але не вище розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент настання страхового випадку.

При цьому автор звертає увагу, що згідно із ст. 2 Закону «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» дана допомога виплачується застрахованим особам Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності починаючи з шостого дня непрацездатності в порядку та розмірах, встановлених законодавством. А перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів підприємства відповідно до Порядку оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації

Таким чином, резюмує Н. Вороная, обмеження, встановлені ст. 112 Закону про Держбюджет-2007, на суму оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності не поширюються*.

 

Опрос